0 0
Ќофтиња од полжави!

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
300 грама Полжави
300 грама Варен ориз варен ориз
Магдонос
Кромид
Свеж лук
маслиново масло
сол и црн пипер
2 јајца Јајца
100 грама брашно
100 грама Лебни трошки

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Ќофтиња од полжави!

Традиционално јадење

Полжави и варен ориз се совршена комбинација за здрав ручек богат со протеини!

  • 30 мин
  • Serves 4
  • Medium

Ingredients

Directions

Share

Месото од полжави е познато како едно од најздравите меса бидејќи има малку маснотии и е богато со протеини.

Исто така е познат по многу здрави придобивки за поединци во спортот, или може да ви помогне до совршена форма на тело и да изгубите телесна тежина.

Во комбинација со варен ориз може да биде целосен оброк како ручек.

Ова е еден традиционален македонски рецепт што го правеше баба ми и мило ми е што ќе го споделам со вас.

 

Steps

1
Done
15 минути

Подготовка на месото од полжави

Месото од полжави што го користам е од замрзнати полжави, исчистено и замрзнато лесно за готвење.
Кога ќе го земете месото од фрижидер, почекајте 15 минути.
Подготовката на полжавите е најдобро во вок тава.
Додадете маслиново масло во вок тавата и вклучете на силен оган и потоа додадете исечен кромид.
Гответе го кромидот додека не стане провиден а потоа додадете сецкан лук.
Кога ќе се испржи префрлете ги во чинија.
Во истата тава додадете полжави и варете ги на силен оган 5 минути.
Зачинете со сол, бибер, куркума, печена пиперка и сув магдонос.
Се додека не почнат да мирисаат неверојатно.
На крајот, додадете една чаша вода и оставете ги на средно висока топлина да се готват уште 5 минути.

2
Done
10 минути

Варење на оризот

Оризот може да го варите во исто време додека го подготвувате месото од полжави.
За секоја чаша ориз е потребно три чаши вода.
Оризот што го користам е традиционален ориз кој бара многу вода.
По десет минути кога ќе се подготви, оставете го на хартија за печење и ставете го во фрижидер.
Кога ќе се излади можете да започнете да подготвувате топчиња од месо.

3
Done
15 минути

Подготовка и пржење на ќовтињата

Кога полжавите ќе се сварат изблендирајте ги во блендер и добро измешајте ги со варениот ориз.
Откако ќе ги направите ќофтињата паралелно измешајте и две јајца во чинија.
Трошки од леб во втората чинија и брашно во третата.
Секое ќофте се тркала прво во брашното, па на крајот во лебните трошки и јајцата.
Пржете во маслиново масло на тивок среден оган.
Ги служам ќофтињата наутро со јогурт.
Уживајте!

Olgica

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Meat Balls from Snails!
next
Gluten free Coconut Balls, only 4 ingredients!
previous
Meat Balls from Snails!
next
Gluten free Coconut Balls, only 4 ingredients!

Add Your Comment