• Home
  • Вечера
  • Школки во доматен сос, чистење и подготовка!
0 0
Школки во доматен сос, чистење и подготовка!

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
600 грама школки со школка
1 домат средна големина
1 главица Кромид
1 лук чешне
маслиново масло
сол, бибер, магдонос, босилок зачин сецкани
2 лажици доматна паста паста или кечап
Путер за багетот
багет

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Школки во доматен сос, чистење и подготовка!

крцкав багет во путер за макање

Вкусен доматен сос за макање со багет во путер!

  • 30-35 минути
  • Serves 2
  • Easy

Ingredients

Directions

Share

 Едни од најелегантните класици во кулинарската уметност, школките во исто време се едни од најлесните и најбрзи морски плодови за подготовка.

Фрлете ги во тава со сос, покријте ги додека се отворат и пуштат соковите, и послужете ги со багетт леб потопен во путер.

Макајте од вкусните сосови и уживајте во овој елегантен и вкусен мекотелски оброк.

 

Steps

1
Done
20 минути

Чистење

Свежите школки најдобро е да ги купите пред непосредно пред готвење и да ги чувате во сад покриен со крпа. Кога ќе ги извадите од фрижидер ставете ги во сад со ладна вода и една лажица морска сол, да стојат 15 минути до половина час.
Со четка или со сунгерче исчистете ја школката убаво надворешно и отстранете ја врвката со ножица, притоа повлекувајки ја без да ја оштетите школката. Отворените школки и скршените отстранете ги и користете ги само оние кои се затворени.

2
Done
10-15 минути

Подготовка

Излупете го и ситно исецкајте го доматот, отсранете ги семките.
На тава ставете маслиново масло и додадете го ситно исецканиот кромид и лук.
Пржете кратко и додадете го доматот и доматната паста.
Додадете сол, бибер, сецкан свеж магдонос и босилок, половина шоља вода и оставете да зоврие.
Откако ќе зоврие додадете ги школките.
Покријте со капак за побрзо да се отворат школките. Повремено промешувајте.
Доволно е 10 минути за сосот да згусне и да се приготват школките.
Предолга подготовка може да ги направи школките гумени.
Тргнете ги школките од оган.
Сервирајте ги во подлабока чинија. Во истата тава додадете путер и потпечете неколку парчиња багет леб од двете страни.
Макајте од вкусниот сос и уживајте во вкусовите.
На здравје!

Olgica

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Палачинки од овес, 3 состојки! Без глутен !
next
Protein bars with peanut butter!
previous
Палачинки од овес, 3 состојки! Без глутен !
next
Protein bars with peanut butter!

Add Your Comment