0 0
Чипс од оризова хартија и пиво!

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
4 парчиња Оризова хартија
мешавина Зачини
50 мл маслиново масло

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Чипс од оризова хартија и пиво!

Крцкави чипс од ориз!

Features:

  Крцкава закуска што се топи во уста!

  • 5 минути
  • Serves 2
  • Easy

  Ingredients

  Directions

  Share

   

  Летните денови доаѓаат и ова може да биде освежителна комбинација кога е топло времето надвор.

  Оризовата хартија може да биде перфектна здрава закуска, дури и кога е пржена во маслиново масло.Брзо се крева од тенка хартија до пре

  красни уникатни форми.

  Инфективен специјалитет со толку многу крцкавост, неверојатна закуска во комбинација со ладно пиво со вашиот пријател и семејство.

   

   

  Steps

  1
  Done

  Исечете ја оризовата хартија

  Исечете четири парчиња оризова хартија на осум парчиња или половина, можете да дадете форма како што сакате.
  Можете да исечете хартија со кујнски ножици полесно и побрзо.

  2
  Done
  3 минути

  Пржење

  Подгответе два стапчиња или прибор за полесно земање на испржените парчиња од маслото.
  Додадете маслиново масло во тава и почекајте додека маслото не биде подготвено на висока температура.
  Додадете парче оризова хартија во маслото. За нараснување на хартијата се доволни неколку секунди. Веднаш извадете ги за да не потемнат и да останат бели.
  Извадете ги и оставете ги на кујнска хартија.
  Бидете нежни затоа што се кршливи.

  3
  Done

  Послужување

  Ставете парчиња на чинија за сервирање и зачинете ги со омилените зачини.
  Ладното пиво е совршена комбинација за оваа закуска.
  Уживајте!

  Olgica

  Recipe Reviews

  There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
  previous
  Rice Chips & Beer !
  next
  Sugar Free, Super Delicious dessert with strawberries !
  previous
  Rice Chips & Beer !
  next
  Sugar Free, Super Delicious dessert with strawberries !

  Add Your Comment