• Home
  • Вечера
  • Сладок Компир печен во рерна! Лесна подготовка!
0 0
Сладок Компир печен во рерна! Лесна подготовка!

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Сладок Компир печен во рерна! Лесна подготовка!

  • Medium

Directions

Share

Сладкиот Компир е хранлив корен со сладок вкус, кој изобилува со бета каротен, содржи добра количина на витамин А, Витамин Ц, манган, калиум, богат е со минерали, јаглехидрати, содржи многу малку протеини, но изобилува со влакна и затоа е одличен да го вклучите во здравиот начин на исхрана.

Сладкиот компир го има во повеќе големини и бои, вклучувајќи ја портокаловата и виолетовата.

  • Калории: 86
  • Вода: 77%
  • Протеин: 1.6 grams
  • Јаглехидрати: 20.1 grams
  • Шеќери: 4.2 grams
  • Влакна: 3 grams
  • Масти: 0.1 grams

Една од придобивките на сладкиот компир е што го регулира шеќерот во крвта. Присуството на калиумот е важно за регулирање на крвниот притисок, што помага во намалување на ризокот од срцеви заболувања. Сладкиот компир е богат со бета каротен, што телото може да го претвори во витамин А или само 100 грама дневно од сладок компир обезбедува дневна препорачана доза од овој витамин. Други витамини во составот се витамин Б6, Б5, витамин Е.

Во коминација со друго овошје и зеленчук може да подготвите многу здрави варијанти на салати и да имате заситувачки оброци, а во исто време да се чувствувате лесно и да го забрзате метаболизмот.

Како да го подготвите сладкиот компир и да ги задржите неговите хранливи вредности, еден од моите омилени начини на подготовка е ситно исецкан со само еден зачин и вака подготвен најчесто го додавам во салати за вечера.

Состојки

2 сладки компири

2 лажици ким во зрно

2-3 лажички маслиново масло

сол по вкус

Излупете го копирот и исецкајте го на коцки. Додадете го во тава за печење. Ако го иситнете на помали парчиња побрзо ќе го испечете. Додадете маслиново масло и измешајте за да се покријат парчињата убаво со масло. Поросете со ким и сол, измешајте и ставете ги во загреана рерна на 180 степени.

Потребно време за печење е околу 20 минути, зависно од големината на парчињата. Може да ги проверете, ако се меки парченцата се готови.

Може да уживате во печениот вкус и мирис на ким, или ви предлагам вака испечени да ги додадете во салата.

Подолу следете еден предлог за брза зелена салата со киви, јаболко и сирење.

Рецептот следете го подолу на линкот.

Имајте добар апетит!

Здрава Салата од Сладок Компир!

Olgica

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
2 ingredients balls! Ready in 5 minutes! Fasting Recipe!
next
Baked Sweet Potato with Cumin!
previous
2 ingredients balls! Ready in 5 minutes! Fasting Recipe!
next
Baked Sweet Potato with Cumin!

Add Your Comment