7 2
Сан Себастијан чискејк по шпански рецепт !

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
650г Крем сирење (собна темп.)
215г Шекер
Прстофат Сол
3 Големи јајца (собна темп.)
320мл Густ крем (собна темп.)
1 полна супена лажица Оризово брашно (10 грама)

Nutritional information

10.1г
Протеини
38.1г
Јаглехидрати
34.3г
Шекери
588
Калории

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Сан Себастијан чискејк по шпански рецепт !

Шпански рецепт | Кремаст и богат чискејк од Баскија

Features:

  Сан Себастијан чискејк е шпански рецепт со крем и богат вкус, без глутен и сто процентен вкус

  • 1 час
  • Serves 4
  • Easy

  Ingredients

  Directions

  Share

  Печен чизкејк од Баскија или познат како Сан Себастијан чизкејк е супер лесен и супер кремаст здрав рецепт, без глутен.

   

   

  Загрејте ја рерната на 230 C (450 F) пред да ги измешате состојките (горна и долна).
  Сите состојки треба да бидат на собна температура или најмалку 45 минути пред да започнат со готвењето.
  Со рачен миксер измешајте ги шеќерот, крем сирењето, солта и ванилиниот шеќер.
  Додадете ги јајцата едно по едно додека не станат меки и соединети.
  На крајот додадете брашно од ориз и изматете додека не се измеша целосно.
  Печете 60-65 минути и поставете го да се лади пред да го сервирате.

  Украсете со овошје или како што сакате.
  Послужувањето може да биде со темно чоколадо или мешавина од овошје од свежа сезона со стопено бело чоколадо и тежок крем.
  Овој чизкејк може да стои до 5 дена во фрижидерот.

  Уживајте во вкусот 🙂

  Повеќе детали од подготовката има во видеото.

   

   

   

   

  Steps

  1
  Done

  Видео

  Martin

  Recipe Reviews

  There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
  previous
  San Sebastian CHEESECAKE by Spanish recipe !
  next
  Салата од тиквички на скара за диета !
  previous
  San Sebastian CHEESECAKE by Spanish recipe !
  next
  Салата од тиквички на скара за диета !

  Add Your Comment