• Home
  • Појадок
  • Мек Старински Колач со Мак! Лесен и многу Вкусен!
0 0
Мек Старински Колач со Мак! Лесен и многу Вкусен!

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Мек Старински Колач со Мак! Лесен и многу Вкусен!

  • Medium

Directions

Share

Афионот или познат како мак, е вистински еликсир за здравјето освен што има многу богат вкус има и многу придобивки.

Афионското семе содржи вистинско богатство од минерали, или поточно над 30 минерали, а од најзастапените се магнезиум, цинк, железо, бакар, јод и други.

Ензимите пак кои ги има во својот состав го помагаат варењето на храната, а линолната и олеинската киселина помагаат за намалување на холестеролот во крвта.

Може да ви помогне против болки и да ја подобри функцијата на срцето, циркулацијата во телото и да ви помогне при воспалителни процеси во организмот.

Ова се само накратко дел од придобивките кои може да ги имате од афионското семе ако почесто е застапен во вашата исхрана.

Ви предлагам да подготвите старински колач на многу брз и едноставен начин од неколку состојки кои сите ги имаме во кујна. Колачот има мека структура, внатрешноста е крцкава од афионското семе, и е одличен прилог со чај или кафе. Може да го послужите со мармалад или џем од модри сливи, бидејќи овие два вкуса одлично се надополнуваат, и едно парче да ви биде вистинско уживање.

Состојки

2 јајца (големи)

1 шоља млеко

1 шоља афионско семе

2 шољи сенаменско брашно

1 шоља масло

1 шоља шеќер во зрно

10 грама пециво

10 грама ванилин шеќер/или ванила екстракт

рендана кора од 1 лимон

 

Мерка за шоља е 250 мл

Подготовка

Подгответе го калапот за печење, премачкате го со масло и набрашнете го. Може да користите калап со форма по избор.

Во сад додадете ги јајцата, шеќерот, ванила шеќерот и матете додека шеќерот се растопи и додека добиете убава густина.

Потоа додавајте го млекото постепено додека мешате, па маслото. Во брашното додадете го пецивото измешајте да се изедначат, потоа додадете го афионското семе во нив, измешајте и додадете ги во садот со течните состојки. На крајот изрендајте кора од еден лимон и додадете ја во подготвената смеса. Убаво измешајте да имате убаво и еднакво тесто. Смесата префрлете ја во тавата за печење.

Печете во загреана рерна  на 190 степени, околу 20-25 минути. Проверете со чепкалка дали е убаво испечена внатрешноста, ако ви се лепи тесто на чепкалката печете ја уште десетина минути. Откако ќе се испече, покријте ја торатата со крпа и оставете ја неколку минути пред да ја извадите од калап. Ако имате распукан дел пресечете го со нож за да биде рамна и долниот дел свртете го да биде горен дел. Откако ќе се олади поросете ја со прав шеќер. Исечете на парчиња, украсете со едно ливче нане и послужете со мармалад или џем од модри сливи. Колачот е вкусен сам по себе, па дури и да го послужите само со прав шеќер со чај ќе биде вистинско задоволство.

Имајте добар апетит! Уживајте во утрото со една шоља чај и едно вкусно парче кое може да биде и појадок!

 

 

Olgica

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Coconut Shrimp Soup! Thai Recipe!
next
Old Fashioned Poppy Seeds Cake! Soft from the inside!
previous
Coconut Shrimp Soup! Thai Recipe!
next
Old Fashioned Poppy Seeds Cake! Soft from the inside!

Add Your Comment