0 0
Како да направите совршен Сутлијаш!

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Како да направите совршен Сутлијаш!

  • 10-15 минути
  • Serves 4
  • Easy

Ingredients

Directions

Share

Доволно густ и течен во исто време, со арома на ванила, и цело мазно зрно, еден од најбрзите и зрави десерти кој може да ви се најде во секој дел од денот како оброк или десерт. Овој вкусен десерт во Емиратите познат како Рузблабан го имаат усовршено и има навистина прекрасен вкус со арома на уникатни зачини.

Рецептот кој го споделувам е комбинација на основата на соодносот на млеко со ориз за убава густина по рецептот на мајка ми и неколку финеси од вкусови кои мене ми се допаѓаат. Се надевам ќе ви се допадне.

                                       

Steps

1
Done

Olgica

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Homemade Mayo Dip from garlic !
next
ТУРШИЈА – Руска Салата без конзерванс!
previous
Homemade Mayo Dip from garlic !
next
ТУРШИЈА – Руска Салата без конзерванс!

Add Your Comment