0 0
Домашен пудинг од протеин!

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 доза протеини за еден десерт
1 супена лажица како во прав
1/2 шоља бадем/овесно млеко
8-10 грама/едно пакетче Желатин
6 супени лажици ладна вода
ванила екстракт
путер од кикиритки
набабрени зрна
јатки

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Домашен пудинг од протеин!

Домашен пудинг

Features:

  Кремав Пудинг од Протеин !

  • 10 минути
  • Serves 2
  • Easy

  Ingredients

  Directions

  Share

  Десерт без шеќер, одличен избор ако внимавате на калориите или сте љубител на спорт, теретана и користите протеини секој ден. Овој пудинг може да биде убава промена и може да најде место во вашиот фрижидер.

  За овој рецепт користев Iso Sensation Protein (cookies ‘n’cream), и е добар избор бидејќи може да се комбинира со какао во прав доколку сакате вкус на чоколадо, но секако вие можете да го користите вашиот омилен вкус.

  Овој домашен пудинг има неверојатна структура и е многу подобар од оној што ќе го купите во супермаркетите, бидејќи е поздрава верзија.

  Сè што ви треба е доза на протеини, желатин и вашето омилено млеко(овесно, бадемово. кокосови,ванила..)

  Steps

  1
  Done
  10 минути

  Подготовка

  Подгответе две чаши за два различни вкусови. Едно пакување желатин обично е од 8 грама или 10 грама, а еден е доволен за два десерти пудинг. Растворете желатин со шест лажици ладна вода и живејте го 10 минути.
  Во меѓувреме, додека мешајте една доза протеини со една лажица какао во прав за вкус на чоколадо, а за втората можете да користите само протеини. Во двата вкуса додадете млеко (бадем, ванила, овес или што користите) и протресете го протеинот. Истурете во чашите за сервирање повеќе од половина (2/3). По десет минути желатин е подготвен и додадете на тивок и среден оган кратко време додека не се раствори во течност. Поделете на половина во двете чаши, промешајте со лажица и додајте го во фрижидер најмалку еден час или ноќе. Во зависност од тоа кој протеин го користите, можете да додадете екстракт од ванила пред да додадете желатин.
  Вклучено со путер од кикирики или без крем за шеќер.
  Декорирајте со црно чоколадо, издуван ориз или ореви.
  Уживајте во пудинг без чувство на јорган!

  Martin

  Recipe Reviews

  There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
  previous
  Десерт од Багремов цвет со мед!
  next
  Homemade Protein Pudding!
  previous
  Десерт од Багремов цвет со мед!
  next
  Homemade Protein Pudding!

  Add Your Comment