0 0
Гурабии со Бадем!

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
700 грама брашно сенаменско
240 грама масло сончогледово
250 грама Путер цел путер на собна температура
5 лажици Минерална вода
6 лажици Шеќер во прав
2 лажици ванила екстракт
100 грама Бадеми потпечени(тостирани)

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Гурабии со Бадем!

Се топат во уста !

Меки и крцкави во исто време

  • 25 минути
  • Serves 2
  • Easy

Ingredients

Directions

Share

Меки традиционални колачиња со тостирани бадеми кои едноставно се топат во устата.

Неодоливо вкусни и крцкави во секој залак, со неверојатна арома на ванила, совршени наутро со чај или кафе.

По оригинален рецепт на баба ми, овие традиционални колачиња „Гурабии“ се совршени за престојните божиќни и новогодишни празници.

Во овој рецепт користам путер наместо свинска маст, но доколку сакате можете да користите иста количина маст. Повремено знам да ги приготвам на начин како што баба ми ги правеше во нејзино сеќавање, но и затоа што свинската маст има многу бенефити, но изборот е сепак ваш.

За обликување ви е потребна модла во вашата омилена форма  или можете да користите мал филџан ако сакате да добиете форма на полумесечинки.

Лесна подготовка и од една доза ќе имате две тави колачиња за многу гости.

Steps

1
Done
10 минути

Подготовка

Подгответе шеќер во прав за колачињата,за кога ќе ги извадите топли од рерна да можете веднаш да ги извалката уште додека се топли. Шеќер во прав подготвувам дома со мелење на шеќер во мелница, но доколку се одлучите за веќе готов шеќер во прав ќе ви биде полесно.
На почетокот подготвите ги печените бадеми. Исецкајте ги на помали парчиња и печете ги во тава на тивок оган неколку минути, тие ќе дадат повеќе крцкавост.
Јас најчесто користам за една доза 100 грама бадеми, но можете да додадете повеќе по ваша желба.
Започнете со мешање на путерот кој е најдобро да биде на собна температура за да може полесно и побрзо да омекне и лесно да го измешате со миксер.
По две минути во омекнатиот путер можете да ги додадете маслото, минералната вода, екстрактот од ванила и шеќерот во прав.
Мешајте ги сите состојки со миксер додека да се соединат добро. Потоа започнете со додавање на брашното.
Важно е брашното да се додава постепено, со лажица, а не цело и наеднаш.
Внимавајте и не додавајте повеќе од 700 грама брашно.
На крајот, кога ќе се соединат сите состојки убаво, додадете ги сечканите тостирани бадеми ако преферирате крцкавост и повторно мешајте со миксер некакаде околу една минута.
Кога ќе завршите тестото ќе биде меко и лесно за обликување.
На набрашнета површина одвојте од тестото со раце мали парчиња и обликувајте две или три колачиња.

2
Done
15 минути

Печење

Печењето треба да биде на веќе загреана рерна на 200 Целзиусови степени.
Доволно време за печење се 15 минути, додека да почнат убаво да мирисаат.
Внимавајте да не изгорат, доволно е малку да потемнат.
Откако ќе ги извадите од рерна, додека сеуште се топли, едно по едно извалкајте ги во приготвениот прав шеќер од сите страни.
Овие колачиња можете да ги чувате во затворен сад многу денови на собна температура.
Доколку ви се допаѓа овој рецепт, ве молиме лајкнете и споделете :)

Olgica

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Soft Buttery Cookies that melts in your mouth!
next
Вкусно слатко од Дива Капина – Рецепт !
previous
Soft Buttery Cookies that melts in your mouth!
next
Вкусно слатко од Дива Капина – Рецепт !

Add Your Comment