0 0
Веганска салата од авокадо и ананас!

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Nutritional information

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Веганска салата од авокадо и ананас!

Features:

  Веганска салата за слабеење

  • 10 мин
  • Serves 2
  • Easy

  Ingredients

  Directions

  Share

  Егзотична салата со освежителна нота од лимонов сок, совршено комбинирана со печен тортиља чипс.

  Комбинацијата на овошје и зеленчук содржи здрави масти и протеини кои ќе помогнат при слабеење, поготово свеж ананас и кромид. Оваа освежителна салата е лесна за правење, и не бара многу време. Сецкањето е сè што треба да направите за оваа салата.

  Предлагам тортиља чипс со оваа салата затоа што ќе ви требаат само 10 минути, а во моите рецепти можете да ги најдете и како видео на мојот канал на YouTube.

   

   

   

   

   

   

  Комбинацијата на овошје и зеленчук содржи здрави масти, протеини кои ќе помогнат при слабеење, специјално свеж ананас и кромид.

  Сецкањето е сè што треба да направите за оваа салата, развивајќи вкусови со сол, црн пипер, семиња зависат од вашиот вкус и од она што го претпочитате.

  Steps

  1
  Done
  10 минути

  Сечење и подготовка

  Исецкајте половина ананас, едно авокадо и црвен кромид во убави коцки.
  Исцедете сок од еден лимон и добро измешајте. Потоа додадете црвен грав и сецкан магдонос.
  Внимателно измешајте ги сите состојки затоа што коцките од авокадо се меки.
  Зачинете со сол и црн пипер.
  Сервирањето може да биде во чинија, како што ќе посакате, јас направив еден сад со кокосот и ќе послужам во него.
  Додадете црни семиња.
  Уживајте во освежувачката вечера.
  Предлагам печена тортиља во комбинација со оваа салата.
  Видео рецептот за Тортиља е достапен на мојот канал на YouTube.

  Olgica

  Recipe Reviews

  There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
  previous
  Vegan Protein Salad with Avocado and Pineapple !
  next
  Meat Balls from Snails!
  previous
  Vegan Protein Salad with Avocado and Pineapple !
  next
  Meat Balls from Snails!

  Add Your Comment